Home Космос «Фобос-грунт» заговорив із Землею
«Фобос-грунт» заговорив із Землею PDF Друк E-mail
24.11.2011 06:16

«Фобос-грунт» заговорив із ЗемлеюРосійська міжпланетна станція «Фобос-грунт», з якою не вдавалося зв'язатися протягом 2 тижнів, передала телеметричну інформацію на європейську станцію стеження Перт (Австралія).

За словами представника Європейського космічного агентства в Москві Рене Пішеля, в ніч на четвер вдалося повторно зв'язатися із станцією «Фобос-грунт» і одержати з її борту телеметричні дані, які зараз аналізуються в НВО ім. Лавочкіна.
Перший сеанс зв'язку з міжпланетною станцією був здійснений в ніч на середу, 23 листопада. Тоді з 15-метрової антени європейської станції стеження ESTRACK в австралійському Перті вдалося передати на борт станції сигнал і одержати у відповідь реакцію.

Повторний сеанс зв'язку при хорошій якості сигналу продовжувався тільки 6 хвилин, тому можливо інформації було одержано не так вже і багато. Але протягом нинішньої ночі робитимуться нові спроби зв'язку з міжпланетною російською станцією. Їх результат буде відомий до ранку.

Нагадаємо, в ніч на 9 листопада була запущена перша за 15 років міжпланетна російська станція «Фобос-грунт», призначена для доставки зразків грунту з супутника Марса. Проте при зльоті на борту станції відбулася нештатна ситуація, в результаті якої не включилася Маршова рухова установка, яка повинна була перевести «Фобос-грунт» на траєкторію перельоту до Марсу. Тому станція залишилася на низькій навколоземній орбіті, а зв'язок з нею пропав на 2 тижні.

І лише в ніч на середу з 15-метрової антени станції стеження Європейського космічного агентства в австралійському Перті, яку спеціально модернізували для роботи з «Фобос-грунт», вдалося передати на борт АМС сигнал на включення радіокомплексу і прийняти зі станції у відповідь радіосигнал.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное