Home Космос На розвиток системи глобального позиціонування ГЛОНАСС у 2012 - 2020 роках планується виділити 330 млрд рублів - Роскосмос
На розвиток системи глобального позиціонування ГЛОНАСС у 2012 - 2020 роках планується виділити 330 млрд рублів - Роскосмос PDF Друк E-mail
13.12.2011 17:04

На розвиток системи глобального позиціонування ГЛОНАСС у 2012 - 2020 роках планується виділити 330 млрд рублів - РоскосмосНа розвиток системи глобального позиціонування ГЛОНАСС у 2012-2020 роках планується виділити 330 млрд руб, повідомив сьогодні на прес-конференції заступник глави Федерального космічного агентства /Роскосмос/ Анатолій Шилов.

"Існуюча Федеральна цільова програма розвитку системи ГЛОНАСС 31 грудня завершується, - нагадав він. - В ході її реалізації ми одержали угрупування із 24 діючих космічних апаратів". "З 1995 року ми її повністю розвернули другий раз", - відзначив Шилов. Він нагадав, що європейці "роблять свою навігаційну систему "Галілео" вже 20 років і завершення розгортання її орбітального угрупування планується у 2018 році".

Замглави Роскосмоса відзначив, що подальший розвиток системи ГЛОНАСС здійснюватиметься за Федеральною цільовою програмою, розрахованою на 9 років - з 2012 по 2020 роки. За його словами, в даний час вона знаходиться на узгодженні в Мінекономрозвитку. "Гроші на неї є. На 9 років передбачено виділення 330 млрд руб, - повідомив він. - Вибраний найоптимальніший варіант системи. Тепер треба звернути увагу на розвиток апаратури користувачів з тим, щоб супутники даремно не літали". Шилов виразив надію, що до 31 грудня нова ФЦП буде прийнята.

Передбачає, що у складі орбітального угрупування підтримуватиметься 24 діючі супутники - по 8 в трьох площинах, плюс в кожній площині буде по два резервні супутники, які у разі потреби можуть бути переведені в число діючих протягом декількох днів.
Як проінформували в ЦНДІ машинобудування, за станом на 13 грудня у складі орбітального угрупування системи ГЛОНАСС знаходиться 31 космічний апарат, зокрема 24 використовуються за цільовим призначенням, 3 - на етапі введення в експлуатацію, 2 - виведені на технічне обслуговування, 1 - на етапі випробувань, 1 - в резерві. Для забезпечення безперервності навігаційного сигналу на всій території Росії необхідно як мінімум 18 працюючих супутників, 24 - в глобальному масштабі.

Система ГЛОНАСС в її цивільній частині призначена для формування безперервного поля навігаційного сигналу, за допомогою якого можливо високоточне визначення координат і швидкості руху будь-яких рухомих об'єктів, оснащених приймачами системи. Вона також забезпечує вирішення задач на користь безпеки Росії.

Спочатку система ГЛОНАСС була введена в експлуатацію на користь Міноборони РФ у вересні 1993 року з орбітальним угрупуванням обмеженого складу із 12 супутників. У грудні 1995 року орбітальне угрупування було розгорнене до штатного складу - 24 супутники, проте згодом через недофінасування знову скоротилася до обмеженого складу. 18 лютого 1999 року розпорядженням президента РФ ГЛОНАСС визначена як система подвійного призначення. У грудні 2005 року Володимир Путін доручив Роскосмосу і Міноборони прискорити відновлення орбітального угрупування системи ГЛОНАСС.

У 2011 році за Федеральною цільовою програмою "Глобальна навігаційна система" виконано чотири запуски. 4 листопада з Байконура стартувала ракета-носій "Протон-М" з трьома космічними апаратами типу "Глонасс-м". Тричі в цьому році працював Плесецьк - 26 лютого був вперше виведений навігаційний супутник нового покоління "ГЛОНАСС-К", 3 жовтня - "Глонасс-м", 28 листопада – "Глонасс-м".

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное