Home Космос "ТЕЦ" на супутнику Сатурну проводить тепло в 10 разів більше очікуваного
"ТЕЦ" на супутнику Сатурну проводить тепло в 10 разів більше очікуваного PDF Друк E-mail
30.01.2011 10:20

Спостережуване і очікуване виділення енергії на південному полюсі entseladaТаємниче джерело тепла, розташоване під льодом в районі південного полюса супутника Сатурну entselada, виробляє в 10 разів більше енергії, ніж чекали вчені - близько 15,8 гігават, що відповідає потужності 20 вугільних ТЕЦ, свідчать дані із зонду "Кассіні".

У статті, опублікованій в Journal of Geophysical Research, вчені під керівництвом Карлі Хауетта (Carly Howett) з Південно-західного дослідницького інституту (SWRI) наводять дані, одержані інфрачервоним спектрометром на борту "Кассіні" при "огляді" знайденої у 2005 році "гарячої плями" біля південного полюса entselada.


"Механізм, здатний виробляти таку кількість тепла, залишається загадкою і ставить під сумнів нинішні моделі довготривалих джерел геологічного тепла", - говорить Хауетт, слова якого наводяться в прес-релізі НАСА.

"Гарячіше пляма" біля південного полюса entselada знаходиться в районі чотирьох паралельних тріщин в крижаній оболонці супутника, так званих "тигрових смуг", кожна з яких має близько 150 кілометрів в довжину і близько 2 кілометрів завширшки. Спостереження з борту "Кассіні" показали, що з цих тріщин викидаються в космос струмені пари, частинки льоду і краплі води.

Розрахунки, проведені в 2007 році, показали, що приливні сили від гравітаційної взаємодії entselada та іншого сатурнівського місяця - Діони - можуть виробити не більше 1,1 гігавата тепла, а радіоактивні речовини в надрах entselada можуть додати не більше 0,3 гігавата.

Вимірювання на місці показали, що супутник виділяє майже вдесятеро більше тепла. Одне з можливих пояснень, на думку вчених, може полягати в тому, що приливна дія на entselad з боку Сатурну і Діони може мінятися з часом, посилюючись і затухаючи. Можливо, "Кассіні" повезло, і він застав активніший період.

 

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное