Home Космос Російські вчені встановлять на Місяці маяк
Російські вчені встановлять на Місяці маяк Друк E-mail
01.11.2011 10:08

Російські вчені встановлять на Місяці маякРосійські вчені мають намір оснастити космічний апарат «Місяць-Ресурс» спеціальним світлодіодом, за допомогою якого стане можливо візуально спостерігати за космічним польотом і посадкою апарату на Місяці. Після посадки світлодіод, за задумом вчених, працюватиме на супутнику Землі маяком.
За відомостями Інтерфаксу, які були одержані від інформованого джерела в ракетно-космічній галузі, одна з підмосковних організацій вже займається виготовленням і випробуванням світлодіода, а рішення про установку його на космічний апарат «Місяць-Ресурс» вже прийнято.

Цей прилад не дуже сильно вплине на характеристики посадочного і перелітного модулів, оскільки маса світлодіода, як і його розміри, незначні. А відстежування світлодіода, що горить, через оптичні прилади, дозволить спостерігати переміщення апарату «Місяць-Ресурс» при польоті і спуску на Місяць.

Надалі цей світлодіод, на думку вчених, можна буде використовувати як маяк - своєрідної точки відліку для мережі координат, при оптичних спостереженнях і вимірюваннях.

Оскільки світлодіод може досить тривалий час працювати від автономного джерела енергії і від сонячних батарей апарату, то як перший маяк Місяця цей прилад зможе пропрацювати дуже довгий час.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное