Home IT технології Запуск перших супутників системи "Галілео" з космодрому Куру став кроком до космічної незалежності Європи - голова Єврокомісії
Запуск перших супутників системи "Галілео" з космодрому Куру став кроком до космічної незалежності Європи - голова Єврокомісії PDF Друк E-mail
21.10.2011 17:31

Запуск перших двох супутників системи "Галілео" з космодрому КуруЗапуск перших двох супутників системи "Галілео" з космодрому Куру – це крок до космічної незалежності Європи і її громадян. Про це заявив сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.


"Цей крок має стратегічне значення не тільки для конкурентоспроможності європейської індустрії і створення нових робочих місць, але також для того, щоб забезпечити незалежність Європи у сфері космічних технологій і політики", - сказав він.

Баррозу відзначив, що вплив програми "Галілео", що є альтернативою  глобальній навігаційній системі GPS, на розвиток європейської економіки оцінюється в 90 млрд євро в період з 2014 по 2020 рік.

"Наша глобальна система супутникового позиціонування і навігації дозволить значно поліпшити наше повсякденне життя, зробити пересування по світу зручнішим і безпечнішим, забезпечить надійніші банківські транзакції і створить умови для ефективнішого управління електропостачанням. Крім того, вона відкриє якісно нові можливості у сфері реагування на глобальні природні і техногенні катастрофи", - відзначив глава Єврокомісії. Він також нагадав, що в своєму пакеті бюджетних пропозицій на 2014-2020 роки Єврокомісія виділяє на фінансування "Галілео" 7 млрд євро.

"Галілео" – це виключно європейський проект космічної інфраструктури, який дозволить створити в Європі більше кваліфікованих робочих місць, сприяти розвитку технологій і відкриває нові можливості для європейських компаній", - заявив, у свою чергу, голова Європарламенту Бузек.

Російська ракета-носій "СОЮЗ-СТ-Б" з двома європейськими навігаційними супутниками системи "Галілео" стартувала сьогодні з космодрому Куру у Гвіанському космічному центрі.

Цей запуск став першим в історії стартом російської ракети з космодрому, розташованого за межами колишнього СРСР.

Європейська навігаційна система "Галілео", яка за планами повинна почати надавати базовий набір послуг у 2014 році, а в повномасштабну експлуатацію буде введена до 2018 року, складе конкуренцію американській Джі-пі-ес і російській ГЛОНАСС.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное