Home Земля Динозаври підігрівали яйця кип'ятком
Динозаври підігрівали яйця кип'ятком PDF Друк E-mail
30.06.2010 17:32

частина величезних рептилій відкладала яйця в безпосередній близькості від геотермальних джерелВчені, що проводять археологічні розкопки в Аргентині, з'ясували цікаву деталь з життя вимерлих динозаврів. Виявляється, частина величезних рептилій відкладала яйця в безпосередній близькості від геотермальних джерел.

Такі висновки вчені зробили після того, як їм вдалося виявити декілька десятків кладок яєць, які були відкладені в безпосередній близькості (менше трьох метрів) від гарячих джерел.

 


В ході проведеного аналізу з'ясувалося, що вони нагрівали яйця до температури 60-100 градусів за Цельсієм. В міру нагрівання і дії на шкаралупу розчинених в гарячій воді кислот, її товщина поступово ставала тоншою, що дозволяло дитинчатам, що росли, самостійно вибратися з яйця.

Судячи з аналізу кладок і виявлених в них яєць, вчені припустили, що вони належали неозауроподам – близьким родичам зауроподам (величезним травоїдним динозаврам, що пересувалися на чотирьох кінцівках).

Динозаври
— наземні хребетні тварини, що домінували на нашій планеті в мезозойську еру — протягом більше 160 мільйонів років, починаючи з пізнього Тріасового періоду (приблизно 245 млн. років тому) до кінця крейдяного періоду (близько 65 млн. років тому).

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное