Home Земля Тварини можуть співчувати
Тварини можуть співчувати PDF Друк E-mail
19.05.2010 15:34

 Звичайний воронВчені вели спостереження за 13 звичайними воронами і дійшли неймовірного висновку, що після завершення внутрішньогрупових конфліктів птахи, що не брали участь в них, «утішають» потерпілих.

У зграях тварин конфліктні ситуації виникають досить часто. З'ясування відносин чревате травмами, вимагає часу і енергії. Ще в 1979 році вченим вдалося довести, що шимпанзе, яке конфліктувало через деякий час може повернутися до свого супротивника і відновити дружні відносини.

У тому ж дослідженні була відмічена ще одна, цікавіша форма взаємодії: очевидці конфлікту підходили до жертви, «утішаючи» і заспокоюючи її. Така поведінка, очевидно, відображає здатність проявляти співчуття і усвідомлювати переживання родичів.

Вчені з Австрії працювали з групою з 13 особин семи самок і шести самців, вирощених в неволі. Птахи містилися у вольєрі площею близько 240 кв.м., а вчені протягом двох років фіксували виникаючі в групі конфлікти і відзначали ті моменти, коли ворони демонстрували поведінку, сприяючу підтримці і зміцненню дружніх зв'язків, наприклад, торкалися до дзьоба або тіла родича, чистили його опірення.

Дослідники зареєстрували більше 152 конфліктів. Опоненти рідко мирилися один з одним, але жертви охоче йшли на контакт із сторонніми спостерігачами, причому ініціаторами взаємодії могли виступати як ті так інші. Вірогідність такої взаємодії визначалася тим, наскільки серйозним виявлявся конфлікт і наскільки міцними були зв'язки між жертвою і спостерігачем.

Дослідники, свідчать про те, що ворони дійсно здатні співчувати іншим.

Звичайний ворон - вид птахів з роду воронів. Один з найбільших представників загону. Самці більші за самок, в іншому статевий диморфізм не розвинений.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное