Home Земля Вчені запропонували метод виявлення малярійних комарів
Вчені запропонували метод виявлення малярійних комарів PDF Друк E-mail
09.06.2010 13:21

КомарВчені з Австралії розробили конструкцію пастки для комах і простий спосіб збору зразків слини комарів, аналіз якої дозволяє виявити вірусну RNK. Деякі поширювані комарами віруси (Chykungun'ya, denge, вірус Західного Нілу) можуть надзвичайно швидко розповсюджуватися і освоювати нові території, внаслідок чого ученим доводиться постійно спостерігати за популяціями комах.

Дослідники розробили новий спосіб, заснований на використанні пасток, які привертають комарів за допомогою діоксиду вуглецю і містять фільтрувальний папір, просочений сумішшю меду і синього фарбника. Комарі, що поглинають мед, залишають на папері слину, а їх тільця забарвлюються в синій колір.

Польові 11-тижневі випробування пасток були проведені в Австралії. Кожного тижня вчені поверталися до місця їх установки, забирали папір і комарів, що попалися, і посилали зразки в лабораторію, де їх аналізували на наявність RNK вірусів лісу Барма і річки Рос, характерних для Зеленого континенту. Результати дослідження підтвердили присутність вірусної RNK. Біологи також відзначили те, що пастки з просоченими медом картками привертають більше число комарів, і близько 75% всіх комах, що опинилися в пастці, поїдають заготоване пригощання.

Мед володіє антибактеріальними властивостями і зберігає вірусну RNK, що дозволяє розставляти пастки на значній території і тривалий час не повертатися до них. Іншими перевагами цього методу вчені вважають його простоту і високу швидкість отримання результатів: лабораторні дослідження проводяться по відомій і добре відпрацьованій методиці полімеразної ланцюгової реакції із зворотною транскрипцією. Крім того, віруси виявляються саме в слині комахи, що явно свідчить про можливості їх передачі при укусі.

Комар - сімейство двокрилих комах, що належать до групи довговусих, самки Ymago яких в більшості випадків є компонентом комплексу гнусу. Характерні для цього сімейства ротові органи: верхня і нижня губа витягнуті і утворюють футляр, в якому поміщаються довгі тонкі голки (2 пари щелеп); у самців щелепи недорозвинені - вони не кусаються.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное