Home Земля Виявлена нація, не схильна до гірської хвороби
Виявлена нація, не схильна до гірської хвороби PDF Друк E-mail
17.05.2010 20:13

гени несуть відповідальність тільки за частину гірської витривалостіВиявлені два гени, які допомагають Тибетцям ефективніше засвоювати кисень в порівнянні з людьми, що живуть на малих висотах. Очевидно, що це результат природного відбору.

Вчених давно хвилювало питання, як Тибетці живуть на висоті більше 4400 метрів, при цьому у них немає гірської хвороби. Звичайно у людей, що живуть на висоті, адаптація виявляється в більшій кількості в крові гемоглобіну, насиченого киснем. А у Тибетців гемоглобіну мало.Спільно американські і китайські вчені виконали величезну роботу. Вони вивчили реєстри ДНК для визначення генів, які можуть мати відношення в процес регулювання кількості кисню в крові, і виявили 274 кандидати. Так само були вивчені сегменти ДНК, яка включає ці гени.

У цьому експерименті брали участь 31 Тибетець, 45 китайців і 45 японців тих, що живуть у звичайних умовах. При дослідженні вчені виявили ділянки, які свідчать про сильні зміни в ході природного відбору, вони змогли визначити відносно нові варіанти генів, що поширені серед гірського Тибету, але відсутні у китайців і японців.

Генетик з Університету штату Юта, США визнає, що гени несуть відповідальність тільки за частину гірської витривалості. Адже якщо просто знизити гемоглобін, це не зробить людину автоматично пристосованою до великої висоти. Дослідження продовжуються.

Тибет - народ монголоїда, що населяє Тибет і що говорить на мові Тибету сім'ї Сино-Тибету. Чисельність: 4,59 млн. чол. Віруючі - буддисти. Предки Тибету з незапам'ятних часів мешкали в басейні середнього перебігу річки Цангпо.

 

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное