Home Земля Попіл ісландського вулкана електрично заряджений
Попіл ісландського вулкана електрично заряджений PDF Друк E-mail
29.05.2010 10:22

виверження вулканівАнглійські вчені, які проводили вимірювання на відстані більше 1 200 км від ісландського вулкана eyyaf'yatlayokudl', відзначили підвищення щільності заряду в хмарі викинутого ним попелу. Дослідники говорять що, виверження вулканів часто супроводжуються блискавками, внаслідок чого частинки попелу набувають електричного заряду.

Для оцінки параметрів хмари в небо була випущена повітряна куля з апаратурою, що визначала концентрацію і розміри частинок, і щільність заряду.Куля проникла в хмару попелу на висоті в 3,7 км і вийшла з нього 600 метрами вище. Діаметр більшості частинок не перевищував 2,6 мкм, а середня їх величина виявилася рівна 1,4 мкм. Щільність заряду в хмарі при цьому складала близько 0,5 pkl на куб.м.

Вченим добре відомий механізм накопичення заряду частинками в нижньому і верхньому шарах хмари, яка забезпечується природним вертикальним струмом провідності в атмосфері; цей процес, проте, не пояснює спостережуваний розподіл щільності заряду.

Фахівці говорять що, основну роль грають зіткнення частинок одної з одною. Результати вимірювань свідчать про те, що на одну частинку попелу доводиться до 600 елементарних зарядів, а згаданий вченими ефект цілком може забезпечити такі значення.

Вулкани - геологічні утворення на поверхні земної кори або кори іншої планети, де магма виходить на поверхню, утворюючи лаву, вулканічні гази, камені (вулканічні бомби) і потоки.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное