Home Земля Виявлена рослина, що забруднює атмосферу
Виявлена рослина, що забруднює атмосферу PDF Друк E-mail
19.05.2010 14:52

швидкорослі рослини-колоністиВиявилось, що у США, швидкорослі рослини-колоністи, які розповсюджуються пo південному сходу, здатні збільшувати рівень озонного забруднення атмосфери. Вчені Колумбійського університету, США стверджують, що це перша робота, яка виявляє зв'язок між рослинами-загарбниками і погіршенням якості повітря.

Її результати показали, що вміст у грунті оксиду азоту - компоненту, необхідного для утворення озону, - в два рази збільшено в тих місцях, де росте kudzu. Ця рослина всмоктує азот з атмосфери і за допомогою бактерій переробляє його у форму, яку може використовувати для задоволення власних потреб в живленні. Коли рослина вмирає, засихає і згниває, весь накопичений в ній азот потрапляє в грунт.

Одержавши дані в результаті аналізу зразків грунту, вчені розробили екстремальний сценарій, згідно якого kudzu покриє несільскогосподарські грунти до 2050 року. При такому розвитку подій викиди рослиною оксиду азоту в атмосферу приведуть до якнайгірших наслідків.

У верхніх шарах атмосфери озон грає важливу роль у фільтрації ультрафіолету, але на рівні землі він є забруднювачем і викликає респіраторні проблеми у тварин і людей. Концентрація озону у грунті також ушкоджує рослини, що знижує їх ефективність в поглинанні вуглекислого газу.

Кудзу - це волокниста харчова, лікарська і кормова рослина родом з Азії. З початку XX століття вона використовувалася на півдні США для запобігання ерозії грунтів. В даний час kudzu - широко поширений бур'ян, що покриває 3 млн. гектарів землі і щорічно відвойовує ще по 50 тисяч гa. Росте рекордними темпами - до 26 см в день, в довжину може досягати 30 м, а коріння його йде вглиб на 15 м.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное