Home Земля Генетики перенесли прабатьківщину людства на південь Африки
Генетики перенесли прабатьківщину людства на південь Африки PDF Друк E-mail
08.03.2011 10:56

КеніяПерші сучасні люди  з'явилися на світ в південних районах Африки, а зовсім не в східних, як вважалося дотепер, впевнені автори генетичного дослідження корінних африканських племен, результати якого представлені в статті в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Висновки вчених суперечать сучасним археологічним даним, оскільки найбільш стародавні останки анатомічно сучасної людини були знайдені саме в східній частині Африки - на території сучасних Кенії, Ефіопії і Танзанії. Більш того, сучасні генетичні дані, що були дотепер, говорили про те, що саме населення цих африканських країн володіє найбільшою генетичною мінливістю в порівнянні з представниками всієї решти регіонів світу. Це вказує на східну Африку як на початок всіх хвиль експансії людини в інші регіони.

Проте група генетиків на чолі з Бренною Хенн (Brenna Henn) з Стенфордського університету (США) дійшла інших висновків. Вони провели докладний статистичний аналіз варіацій в ДНК представників таких африканських народностей, як khazda і sandave, що мешкають в Танзанії, а також південноафриканських бушменів khomany. Вчені порівнювали результати генетичного аналізу представників цих племен з краще вивченими представниками народів masay, що мешкають на сході континенту, і yoruba що населяють західні землі. Всі геноми порівнювалися також з ДНК групи італійців, що населяють регіон Тоскана в Італії.

Автори дослідження звертали увагу на так звані одиничні заміни "букв" в ДНК, які передаються з покоління в покоління. Кількість цих поліморфізмів, схожість в їх наборі між різними народами і дозволяє вченим уточнити взаємозв'язки між племенами і визначити найбільш генетично різноманітні народності.

Хенн і її колеги показали, що генетичні риси народів khomany і бушменів Намібії, sandave і пігмеїв byaka, які населяють Центрально-африканську республіку, що знаходиться в південній частині континенту, найбільш різноманітні серед всіх вивчених народів, а тому саме вони є нащадками найперших представників Homo sapiens.

Не дивлячись на те, що детальний і скрупульозний аналіз вкупі з обширним генетичним матеріалом, одержаним Хенн, дістав схвалення групи експертів, думку яких приводить інтернет-видання Nature News, багато фахівців вважають, що висновки з цієї роботи були зроблені передчасно.

Так, деякі вчені вважають, що народи півдня Африки могли мігрувати сюди зі сходу, де вперше з'явилися, а тому некоректно проводити паралель між сучасним їх регіоном проживання і первинним.

В той же час, визнаючи, що міграція грала величезну роль в еволюції людини в межах Африки, Хенн переконана, що така міграція неминуче залишає після себе генетичний слід - люди, що покидають який-небудь регіон проживання, неминуче генетично менш різноманітні, ніж ті, хто залишаються на місці. Оскільки центральноафриканські народи більш генетично різноманітні, то саме звідси відбувалася міграція людей, а не навпаки.

"Східні народи могли дотепер вважатися прабатьками всього людства тільки тому, що їх гени добре вивчені, тоді як південноафриканські народності генетично ще вивчені", - сказала Хенн.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное