Home Земля Російські вчені передбачають Північній півкулі великий аномальний холод
Російські вчені передбачають Північній півкулі великий аномальний холод PDF Друк E-mail
05.01.2012 09:32

Російські вчені передбачають Північній півкулі великий аномальний холодНайближчими роками, на думку російських вчених з Океанографічного інституту і Інституту обчислювальної математики РАН РФ, в Північній півкулі почнеться «велика соленосна аномалія», через яку зими стануть надзвичайно морозними.

В даний час московські метеорологи щодня фіксують аномалію, яка наочно підтверджує теорію про глобальне потепління.
Проте незабаром, на думку російських вчених, ситуація в Північній півкулі різко зміниться через «велику соленосну аномалію», яка різко знизить температуру і принесе нам найближчими роками надзвичайно холодні зими.

Група вчених з Океанографічного інституту імені Зубова, який знаходиться в центрі Москви, і Інституту обчислювальної математики РАН на основі даних, зібраних з самих різних куточків світового океану, розробили модель для вивчення глобальних змін клімату, засновану на зіставленні даних про зміну солоності води Арктики із змінами погоди на планеті.

Океанолог і математик Микола Діанський при моделюванні глобальних змін клімату в Північній півкулі користувався даними по розподілу температури і солоності Північного Льодовитого океану з Полярного міжнародного центру, який знаходиться в Північній Америці.

А в результаті вийшло наступне - зараз на планеті спостерігається потепління, викликане невідомими причинами. Це потепління веде до збільшення скидання сибірських річок і прискореного танення льодовиків. Тому вже зараз в Північному Льодовитому океані скопилися великі запаси прісної води, яка ось-ось потрапить до Північної Атлантики через Канадські і Гренландські протоки.

У Північній Атлантиці, про це знає кожен школяр, є тепла течія Гольфстрім, яке служить своєрідною «грілкою» для всієї Європи. Тому, якщо холодна прісна вода прорветься з Північного Льодовитого океану в Атлантичний, то вона «накриє» теплу солону воду Гольфстріму, і в Європі, та і у всій Північній півкулі, дуже сильно похолодає.

Такий сюжет розвитку глобальних змін клімату в Північній півкулі до болю нагадує голлівудський фільм-катастрофу «Післязавтра», коли по сюжету картини Гольфстрім також перестав зігрівати Європу, і температура миттєво впала до -100 градусів Цельсія або -150 градусів за Фаренгейтом. А в результаті був «заморожений» Нью-Йорк.

Таких глобальних змін клімату океанолог і математик, доктор фізико-математичних наук Микола Діанський не чекає. За його словами, кліматичні зміни на планеті ніколи не бувають дуже швидкими, оскільки розтягуються на сотні років. Отже «Льодовикового періоду» чекати не варто - всі зміни в погоді відбудуться в рамках природних змін клімату.

«Були часи малого льодовикового періоду, коли замерзав Ла-манш, коли з Санкт-Петербурга можна було по льоду, як це робили декабристи, перейти в Хельсінкі. Можна було уявити собі часи з картин Брейгеля, коли всі канали голландські замерзали, і можна було кататися. Були, були такі часи. Були і пізніші часи, коли Ейфелева башта була вся в снігу і замерзала. Отже клімат міняється, нічого страшного не відбудеться. Не буде на Землі того, чого Земля-матінка не випробувала», - вторить своєму колезі і заступник директора Інституту географії РАН, штатний метеоролог НТВ, професор Олександр Бєляєв.

За його словами, у Землі є власний клімат-контроль, який при потеплінні, неважливо, з чим воно пов'язане - з сонячною активністю або людською діяльністю, миттєво запускає арктичний водний механізм, який обов'язково приведе до похолодання.

Правда, оскільки цей процес може розтягнутися на сотні років, то і аномальне похолодання прийде в Північну півкулю ще не скоро, вважає телеканал НТВ.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное