Home Земля Вчені знайшли волосся стародавньої тварини
Вчені знайшли волосся стародавньої тварини PDF Друк E-mail
21.05.2010 14:52

виявили скам'янілу смолу віком близько 100 млн. роківГрупа вчених з Франції, Німеччини і Лівану виявили скам'янілу смолу віком близько 100 млн. років, всередині якої виразно виднілися два волоски шерсті ссавця.

Янтар був знайдений на південному заході Франції. Вчені розглянули структуру розташування лусок на волосках і уклали, що вона повністю відповідає сучасній: ряди лусок завдовжки 2-8 mkm накладаються один на одного і утворюють зовнішню захисну оболонку.
Сто мільйонів років назад область Шаранта, що у Франції, була покрита тропічними лісами. Поряд з Янтарем вчені також виявили чотири зуби, одного з найдавніших сумчастих. Вірогідність того, що ці знахідки зв'язані між собою, вельми велика. Крім шерсті, дослідники знайшли в шматочку смоли порожній пупарій мухи.

Фахівці уклали що можливо, ссавець потрапив в смолу і не зумів вибратися. Оскільки розкладання в тропіках йде швидко, мухи відклали яйця до того, як деревний сік затверділий.

Янтар - викопна смола, мінерал класу органічних сполук. Використовується для виготовлення ювелірних виробів, ліків. Має багато поетичних назв.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное