Home Новини На Android припадає 79% мобільних атак
На Android припадає 79% мобільних атак PDF Друк E-mail
Автор: Кирило БОЛЕХІВСЬКИЙ   
31.08.2013 06:29

79% всіх шкідливих програм на мобільних телефонах в 2012 році були відмічені на пристроях під управлінням Google Android. Про це повідомляє вебсайт anshercap.com, що посилається на інформаційні повідомлення від ФБР і Міністерство національної безпеки США. Ці послання призначаються для американської поліції і медичного персоналу. Операційна система Nokia Symbian зайняла друге місце за кількістю зареєстрованих шкідливих атак.

Android залишається найпопулярнішою мобільною системою у світі. Американські чиновники вважають, що поширеність ОС є головною причиною уваги хакерів до цієї платформи. До того ж у Android відкритий код, через що підібратися до неї набагато простіше. Текстові трояни відповідають за половину всіх кібератак на Android. Крім того, зломщики часто використовують спеціальні додатки, які уміють відстежувати натиснення на клавіші користувачів, а також запускають підроблені вебсайти, що нагадують Google Play, для розповсюдження шкідливих програм.

Дослідники запевняють, що 44% користувачів Android дотепер використовують старі версії систем 2.3.3-2.3.7 (Gingerbread), які були випущені у 2011 році. У них присутня низка вразливостей, які були закриті в подальших релізах.

«Збільшення експлуатації мобільних пристроїв федеральними працівниками і представниками місцевої влади змушує уважніше стежити за мобільною безпекою», – говориться в повідомленні ФБР.

Пристрої Apple залишаються практично невразливими для зломщиків: шкідливі програми зустрічаються на iOS-продуктах рідко. Представники американської компанії стверджують, що більш, ніж 93% з величезної бази в 600 млн. користувачів iPhone і iPad використовують iOS 6 – найсучаснішу версію ОС. Наступний варіант цієї платформи буде представлений у вересні.

Минулого місяця компанія Symantec повідомила про вразливість, яка дозволяла отримати доступ до будь-якого мобільного телефона на базі Android. На щастя, цю неполадку у результаті зуміли закрити.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное