Home Новини Google може втратити держконтракти США через позову американського уряду
Google може втратити держконтракти США через позову американського уряду PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
06.01.2017 13:58

Google зіткнулася з позовом від уряду США, який вимагає від компанії надання конфіденційних даних про співробітників. За відмову надати ці дані Google може позбутися урядових контрактів.


Позов проти Google


Міністерство праці США подало до суду на Google за відмову надати дані та документи щодо компенсаційних виплат співробітникам компанії. Інформація, запитана ще у вересні 2015 р., стосується програми рівних можливостей для працівників Google.

Як стверджує міністерство, це частину рутинної перевірки компанії на відповідність стандартам. Перевірка здійснюється тому, що Google є державним підрядником. За результатами судового процесу компанія може втратити всі державні контракти за відмови надати дані.

Google стверджує, що за останній рік показала уряду «тисячі» різних записів, відмовившись задовольнити лише деякі «надмірні» запити. До таких відноситься надання конфіденційної інформації про співробітників.

За словами в. о. директора Управління програм щодо дотримання федерального контрактного права США Томаса Дауда (Thomas Dowd), завершення оцінки Google як підрядника можливе тільки після отримання необхідних даних. Управління впевнена, що зможе отримати їх через суд.

Google є урядовим підрядником, так як надає свої сервіси різних держвідомств. Зокрема, її поштою користується Міністерство оборони США.
Google відмовилася надати уряду дані про компенсаційні виплати своїм співробітникам

Google приєдналася до позову проти уряду


Google не вперше відстоює свою політику конфіденційності перед особою уряду США. Зокрема, компанія приєдналася до позову компанії Microsoft проти Міністерства юстиції США. Мета позову – скасувати юридичний механізм, за допомогою якого уряд може заборонити компанії повідомляти клієнтові, що його дані використовуються у федеральному розслідуванні.

У вересні 2016 р. позов підписало понад 80 великих американських компаній. У їх число увійшли Apple і Mozilla, а також авіакомпанії Alaska Airlines, енергетична компанія BP America, фотоагентство Getty Images і фармацевтичний гігант GlaxoSmithKline. З організацій найвагоміші – це Американський союз захисту громадянських свобод і Торгова палата США. До позову також приєднався великий інформаційний канал Fox News, радіомережа NPR і видання Associated Press, Seattle Times і Washington Post.

Перегляд даних ІТ-компаній владою США


Microsoft подала позов проти Міністерства юстиції США в квітні 2016 р. Компанія повідомила, що за останні 18 місяців була змушена тримати клієнтів в невіданні щодо перегляду даних урядом в 2576 випадках. У більшості випадків заборона ніяк не був обмежений за часом. Microsoft вважає, що це підриває ключові принципи надання інформаційних послуг і суперечить Першій поправці до Конституції.

Apple відзначила, що тільки в 2016 р. вона отримала від уряду США 590 наказів про нерозголошення інформації клієнту, причому термін дії цих наказів був необмеженим. Компанія повідомляє, що за час її існування федеральні служби змусили керівництво надати дані 6432 користувачів, і в 51% випадків заборонили повідомляти їм про це. Приблизно в половині випадків наказ не мав тимчасових обмежень.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 
| http://hydra2me.org hydra .