Home Новини Intel увійшла в частку колишнього картографічного підрозділу Nokia, проданого за 2,8 млрд євро
Intel увійшла в частку колишнього картографічного підрозділу Nokia, проданого за 2,8 млрд євро PDF Друк E-mail
Автор: Administrator   
06.01.2017 14:10

Intel купила пакет акцій колишнього картографічного та навігаційного підрозділу Nokia, викупленої у 2015 р. компаніями BMW, Audi і Daimler. Мета покупки – спільна розробка надточної системи позиціювання автомобілів. Тим часом розробників з Here активно переманює Apple.


Intel купує частку в Here


Intel повідомила про покупку 15% акцій німецької компанії Here, яка займається розробкою цифрових карт і сервісів з відстеження місця розташування. Крім Intel, частка в компанії є у автопромисловців BMW, Audi і Daimler.

Спільно з Intel, ці компанії планують зайнятися розробкою навігаційних сервісів високої точності для повністю автоматизованих безпілотних авто. В офіційній заяві йдеться про точність позиціювання автомобілів «аж до сантиметрів».

За словами гендиректора Here Эдзарда Овербика (Edzard Overbeek), у створенні такої навігаційної платформи повинна допомогти саме Intel як один з провідних виробників напівпровідників у світі.

Минулого місяця сінгапурський фонд управління держмайном GIC за участю своїх китайських партнерів викупив 10% акцій Here.

Рух персоналу між Here і Apple


Як повідомляє ресурс Business Insider, штат Here нараховує близько 7 тис. співробітників. Приблизно 1 тис. з них працює в Берліні. У грудні 2016 р. видання повідомило, що компанія Apple проводить рекрутинг розробників з Here у свою картографічну команду Apple Maps, створену в Берліні.
Intel повідомила про покупку 15% акцій німецького розробника цифрових карт

У загальній складності Apple вдалося найняти як мінімум шість інженерів з Here. За словами інсайдерів, це вдалося зробити тому, що Here «перебувала в безладді» з моменту придбання Nokia компанією Microsoft за 5,44 млрд євро в 2013 р. Більше всього Apple була зацікавлена в найом розробників геоінформаційних систем (GIS).

Берлінська команда Apple налічує 15-20 чоловік, які спочатку працювали над проектом безпілотного автомобіля Apple Car, повідомляє видання Frankfurter Allgemeine. Однак потім вони були перекинуті на розробку навігаційних систем високої точності, які можуть бути продані стороннім виробникам автомобілів, пише Bloomberg.

Переманювання кадрів з Here працює в обидві сторони, відзначає Business Insider. У штаті Here є співробітники, які раніше працювали в таких компаніях як Apple, Google, IBM, Microsoft і Amazon. Тільки за останній рік кількість співробітників берлінського офісу Here зросла на 95 осіб.

Вихід Тут зі складу Nokia


Сума угоди між Intel і Тут не розголошується. Однак у 2015 р. Тут була продана своїм нинішнім власникам компанією Nokia за $2,8 млрд євро. Спочатку оголошена вартість операції була менше, але вартість бізнесу зросла в процесі його передачі.

Продаж Here була пов'язана з тим, що Nokia позбувалася всіх активів, які не стали б у процесі її злиття з компанією Alcatel-Lucent. У квітні 2015 р. Nokia оголосила про намір придбати франко-американське підприємство по розробці і випуску обладнання та пристроїв зв'язку Alcatel-Lucent за 15,6 млрд євро.

Чим займається Here


Here являє собою бізнес по збору картографічних даних та інформації про пробки на дорогах більш ніж в 200 країнах, включаючи Росію. Компанія продає зібрану інформацію партнерам, одним з яких є Microsoft (карти та маршрути Here використовуються в додатках на смартфонах Lumia), а також автовиробникам, які використовують дані в навігаційних системах автомобілів.

Цей бізнес був сформований з активів американської компанії Navteq, яку Nokia придбала за $8,1 млрд в 2008 р. До зміни назви на Here продукти Nokia в цій сфері називалися Ovi Maps.

Основні продукти Here – це Here Maps і Тут Drive. Ці програми предустанавливаются на всі пристрої на платформі Windows Phone. Крім того, вони доступні безкоштовно для власників пристроїв на Android і iOS. Використовувати Here Maps і Тут Drive можна в режимі офлайн, тобто без підключення до інтернету.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное


Гидра ссылка также читайте.
.