Home Новини Інтернет загального користування
Інтернет загального користування PDF Друк E-mail
Автор: Діана ШИМАНСЬКА   
25.08.2013 11:56

Засновник найбільшої у світі соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг оголосив вчора про запуск проекту Internet.org. Його ідея полягає в тому, щоб зробити інтернет доступним для тих 5 млрд людей, яким він поки що не по кишені. Зараз, пише Цукерберг у своїй соцмережі, до інтернету підключені 2,7 млрд жителів Землі, щороку користувачів стає на 9% більше. Це означає, на його думку, що процес знаходиться на початковій стадії розвитку. Активна аудиторія самої Facebook в кінці червня 2013 р. перевищувала 1,15 млрд чоловік.

Сприяти ширшому розповсюдженню інтернету погодилися Samsung і Nokia, розробники мікропроцесорів для мобільних пристроїв Qualcomm і MediaTek і розробник веб-браузера Opera. Вони декларують, що розроблятимуть технології для дешевого доступу в інтернет, випускати недорогі смартфони, доступні зокрема жителям країн з низьким рівнем життя, спрощувати роботу додатків для смартфонів так, щоб ті генерували менше трафіку і витрачали менше місткості батареї.

Ще одна мета проекту — переконати операторів мобільного зв'язку розширити територію покриття і підключити до інтернету жителів видалених регіонів. Правда, щоб зробити інтернет доступнішим, операторам доведеться ще понизити тарифи на мобільний інтернет-доступ. Поки вони високі навіть в розвинених країнах: наприклад, в США iPhone з дворічним контрактом, що передбачає середній рівень витрат на зв'язок, стоїть близько $2000, з яких $500-600 — вартість смартфона, а інше — аванс за послуги інтернет-доступу, свідчить офіційна сторінка проекту Internet.org у Facebook.

У Росії, як і в більшості країн, інтернет набагато доступнішим у великих містах, ніж у глибинці. У березні 2013 р. найдоступнішим дротяний інтернет був в Москві, а мобільний — в Санкт-Петербурзі, підрахували цією весною експерти «Яндекса», що зіставляли тарифні плани з середнім рівнем доходів жителів того або іншого міста. Найменше доступним дротяний інтернет був, згідно з тими ж даними, на Далекому Сході: якби середній житель Далекосхідного округу витрачав на оплату інтернету ту ж частину зарплати, що і москвич, то одержав би швидкість в 18 разів нижче. А мобільний інтернет виявився найменше доступним на Уралі: при однакових з середнім жителем Росії питомих витратах на інтернет (з поправкою на рівень доходів) місцеві користувачі одержують швидкість доступу на 40% нижча.

По темі: Google поможет телезрителям выходить в Интернет

Засновник найбільшої російської соцмережі «ВКонтакте» Павло Дуров підтримав ідею Internet.org. Але про яку-небудь участь «В контакті» в цьому проекті говорити рано, вважає він. А президент «Євромережі» Олександр Маліс упевнений, що доступ в інтернет можуть зробити дешевше тільки операторів зв'язку. Він вважає, що Цукерберг поступає «не зовсім чесно: він не проводить інтернет, але заробляє на ньому, при цьому іншим компаніям пропонує заробляти менше». Коли засновник Microsoft Біл Гейтс хотів зробити інтернет-доступ дешевшим, то просто купив декількох операторів — але це був не бізнес, а філантропія, говорить Маліс.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное