Home Океан В австралійських водах вчені знаходять нові істоти
В австралійських водах вчені знаходять нові істоти PDF Друк E-mail
17.01.2009 16:28

М'ясоїдний морський шприц - один з найбыльш глибоководних жителів АвстраліїНедавно вченими була зроблена заява про те, що вони відкрили нових морських тварин під час досліджень незвіданих мешканців в австралійських водах, виявлених разом з химерним м'ясоїдним морським шприцом і павуками, що живуть в океані. Команда вчених з Австралії і Америки провела місяць досліджень на глибині, недалеко від берега південного острова Тасманії, щоб "шукати життя на ще ніколи раніше не дослідженій глибині".

Вчений Рон Фрешер заявив, що в ході дослідження вони змогли знайти не тільки різновиди, погано вивчені сучасною наукою, наприклад, м'які корали, але нові ознаки наближення глобального потеплення, яке несе загрозу унікального морського життя країни. "Здійснені нами занурення допомогли досліджувати найглибшу відому австралійську фауну, зокрема химерного хижого морського шприца, морських павуків і гігантських губок. Крім того, ми змогли відкрити раніше невідомі науці морські колонії, що тягнуться на багато кілометрів, молюсків гузнека і раунду, а також фіолетових морських актиній", - сказав Рон Фрешер.

Використовуючи батискаф, розміром у звичайний автомобіль під назвою «Jason», команда вчених досліджувала жолоб шельфу морського дна, відомий як Tasman Fracture Zone (Зона Перелому Тасманії). Тут виявлений помітний перепад висот морського дна з двокілометрової глибини до 4 000 метрів нижче за поверхню океану. Ведучи записи під час плавання, дослідник Адам Субхас відзначив, що команда звернула увагу на так зване "холодне життя " - тобто глибоководних мешканців морських глибин. Спускаючись по перелому морського дна, дослідник відмітив морського шприца. Саме його в своєму звіті вчений описав як "підводну пастку мухи Венера, але набагато більших розмірів". Морський шприц, також відомий як ascidian (аскідіан), утворив на морському дні на глибині більше 4 000 метрів піднесення до 50 сантиметрів у висоту. Такі пастки заманюють здобич. Якщо жертва, що пропливає мимо злегка торкнеться краю пастки, вона неодмінно опиниться всередині цього глибоководного хижака.

"Геологічний ландшафт на цій глибині захоплював дух. Осад на морському дні був неймовірно прекрасний і злегка збитий в грудки. Це примусило мене пригадати про порошковий сніг", - написав Субхас. Вчені знайшли коралові рифи, що тут окам'яніли, вік яких налічує більше 10 000 років. Фрешер повідомив, що взяті звідси зразки життя забезпечать даними про стародавній клімат. Ці дані будуть корисні для прогнозу кліматичних змін, можливих під час наступаючого глобального потепління. "Під час цих занурень нами були виявлені сучасні глибоководні коралові рифи. Проте зараз є переконливі докази, що ці організми вмирають. Про це свідчить велика частина відмерлих коралів, з яких утворений риф, розташованих глибше 1 300 метрів", - повідомив він. Хоча докладний аналіз взятих зразків ще не проводився, Фрешер повідомив, що за даними комп'ютерного моделювання саме підвищення кислотності океанських вод могло викликати відмирання коралових рифів.

"Якщо наш аналіз ідентифікує підвищення кислотності океанських вод як причину відмирання рифу, то дія, яка ми бачимо тепер нижче 1 300 метрів зможе розповсюдитися на більш мілководі частини глибоководних рифів впродовж наступних 50 років, загрожуючи всьому життю на рифі", - сказав вчений. За зростання температури морської води покладають відповідальність на глобальне потепління, викликане збільшенням в атмосфері парникових газів, таких, як вуглекислий газ. Саме CO2 винен в підвищенні кислотності морської води.

У 2007 році ООН попередила, що Великий Бар'єрний риф Австралії, описаний як найбільший в світі живий організм, може загинути через кліматичні зміни, що очікуються протягом прийдешніх десятиліть.

У повідомленні мовилося, що ця ділянка, яка свідчить про розвиток життя на землі, і є головною туристичною визначною пам'яткою, тягнучись більш ніж 345 000 квадратних кілометрів (133 000 квадратних миль) від східного побережжя Австралії, може перестати функціонувати як живий організм.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное