Home Наука Предки Homo sapiens могли займатися мореплаванням 130 тис років назад
Предки Homo sapiens могли займатися мореплаванням 130 тис років назад PDF Друк E-mail
03.01.2011 21:40

Пляж в Превелі, де знайдені стародавні інструментиАрхеологи Американської школи класичних досліджень в Афінах знайшли на грецькому острові Кріт непрямі підтвердження того, що предки сучасних людей могли бути знайомі з мореплаванням, повідомило у понеділок міністерство культури Греції.

У курортному містечку Превелі на Кріті виявлені знаряддя праці, вік яких досягає 130 тисяч років. Сотні тисяч років назад Кріт, як і зараз, був островом, до найближчого крупного острова звідси близько 50 кілометрів, а до материка - близько 100 кілометрів.

"Результати досліджень не тільки підтверджують морські подорожі, що відбувалися на десятки тисяч років раніше, ніж нам було відомо, але і міняють оцінку розумових здібностей ранніх видів людини", - мовиться в заяві міністерства.

До теперішнього часу не існувало точних вказівок на те, що Кріт міг бути заселений до неолітного періоду (7-3 тисячі років до нашої ери). Археологи Томас Страссер і Панагопулу поставили перед собою завдання знайти стоянки людини часів мезоліту (10-7 тисяч років до нашої ери). Але результати дворічних розкопок перевершили всі очікування дослідників.

"Група виявила не тільки мезозойські, але і палеолітні місця, основні з яких знаходяться в ущелині Превелі і датуються 700-130 тисяч років до нашої ери", - повідомляє міністерство.

Кам'яні сокири епохи палеоліту, знайдені на Кріті.

Такі безперечні сліди перебування людини як знаряддя праці були виявлені на природних терасах на морському побережжі, вік яких геологи оцінюють в 130 тисяч років, уточнює відомство.

Знайдені знаряддя - кам'яні сокири - посилають до культури, яка пов'язана з видами Homo heidelbergensis ("geydel'bergskyy" людина) і Homo erectus (людина pryamokhodyaschyy, якого вважають прямим предком сучасної людини Homo sapiens).

"Враховуючи, що Кріт і тоді був островом, це найраніше в світі свідоцтво стародавнього мореплавання", - вважають в грецькому Мінкультури.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное


На сайте http://hydra-union.net гидра онион ссылка. | как зайти на гидру через Тор на компьютере
http://hydra-union.net . |