Home Наука Вчені вважають, що курка з'явилася раніше, ніж яйце
Вчені вважають, що курка з'явилася раніше, ніж яйце PDF Друк E-mail
16.07.2010 17:49

що з'явилося раніше – курка чи яйце?Вчені з британського університету Воріка і Шеффілда заявили, що, нарешті, знайшли відповідь на філософське питання про те, що з'явилося раніше – курка чи яйце?
Сотні років це питання хвилювало розум вчених, філософів і простих обивателів. З першого погляду, загадка дійсно є нерозв'язною, оскільки кожна курка вилупилася з яйця, яке, знову-таки знесла інша курка.

Але працівники університету вважають, що першою була курка. Свою відповідь вони обгрунтували.


Найважливіша роль у формуванні яєчної шкаралупи відводиться протеїну ОС-17 (овокледініну-17). Без нього яйце просто не може виникнути. Цей протеїн знаходиться у курки в організмі, тобто шкаралупа без курки не вийде.

Овокледінін-17 вчені виявили вже давно, але тільки зараз вдалося встановити його вирішальну дію в цьому процесі. У зв'язку з тим, що курки володіють протеїном ОС-17, дослідники зробили висновок, що яйце все-таки з'явилося після курки.

Домашня курка (лат. Gallus gallus, іноді - Gallus gallus domesticus або Gallus domesticus; самець - півень, дитинчата - курчата) - найчисленніший і найпоширеніший вид свійської птиці. Кури належать до найбільш корисних і видатних по своїй продуктивності свійських птиць. Розводять їх ради м'яса і яєць, крім того, від них одержують перо і пух.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное