Home Безпека 9 з 10 компаній за останній рік як мінімум один раз стикалися з кіберзагрозами - "Лабораторія Касперського"
9 з 10 компаній за останній рік як мінімум один раз стикалися з кіберзагрозами - "Лабораторія Касперського" PDF Друк E-mail
27.09.2011 11:49

"Лабораторія Касперського"Напередодні запуску нового корпоративного рішення "Лабораторія Касперського" представила результати дослідження "Кіберзагрози та інформаційна безпека в корпоративному секторі: тенденції в світі і в Росії". Про це мовиться в повідомленні компанії.

 


Згідно з одержаними даними, 9 із 10 компаній за останній рік як мінімум один раз стикалися з кіберзагрозами. У Росії про це повідомили 96% респондентів, тоді як в середньому по світу – 91%. Для кожної третьої організації у світі (у Росії – для кожної другої) ці інциденти закінчилися втратою даних, зокрема важливих для ведення бізнесу. При цьому майже половина опитаних (46%) вважає, що кількість кіберзагроз росте, і лише 8% говорять про незначне зменшення їх числа. Серед погроз, з якими найчастіше стикаються компанії – віруси, черв'яки і шкідливе ПО, спам, фішингові і атаки, хакерів.

"Лабораторія Касперського" вперше провела подібне глобальне дослідження напередодні виходу нових корпоративних рішень. Результати дослідження показують, що функції і технології, реалізовані в новому продукті Kaspersky Endpoint Security 8, допоможуть ефективно вирішувати проблеми в області інформаційної безпеки, з якими щодня стикаються IT-менеджери, – говорить Сергій Земков, управляючий директор "Лабораторії Касперського" в Росії. – Весь комплекс заходів по підготовці до випуску нових рішень, від проведення опитувань до впровадження конкретних захисних механізмів, дозволяє забезпечити "захист на випередження", даючи можливість протистояти не тільки існуючим, але і майбутнім кіберзагрозам".

Найпопулярнішими заходами забезпечення інформаційної безпеки є використання антивірусу і клієнтських міжмережевих екранів, установка оновлень (зокрема що знімають вразливості в програмному забезпеченні) і резервне копіювання даних. Більше половини (У Росії – 60%, у світі – 59%) опитаних переконана, що корпоративні мережі їх організацій добре захищені. Проте результати дослідження показують, що всі перераховані вище види захисту застосовуються тільки в 21% російських компаній (у світі – 36%), а 1% організацій (у світі – 3%) взагалі ніяк не захищені від кіберзагроз.

Намагаючись підвищити рівень інформаційної безпеки, компанії нерідко вдаються до радикальних заходів, що частково обмежують їх можливості в бізнесі. Так, забороняють або обмежують доступ співробітників до сайтів і додатків соціальних мереж 84% російських компаній (у світі – 72%).

Однією з важливих проблем, виявлених в ході дослідження, є недостатній об'єм інвестицій в IT-безпеку. Задовільним його рахують тільки в 36% російських компаній. В цілому по світу більше половини (55%) опитаних знаходить рівень інвестицій в ІБ достатнім. При цьому, на думку респондентів, не вистачає не тільки грошових коштів: 70% респондентів як в Росії, так і у всьому світі говорять про брак персоналу, знань або недостатності системних ресурсів.

Збільшення числа співробітників, що працюють віддалено, і подальша компьютеризація бізнесу (використання особистих призначених для користувача пристроїв в робочих цілях) ставлять перед IT-фахівцями нове завдання – забезпечити безпеку мобільних пристроїв поза корпоративною мережею. 49% респондентів в Росії стверджують, що їх компанії зараз набагато сильніше стурбовані цим питанням, ніж рік тому. В той же час третина всіх організацій (33% в Росії і 32% в цілому по світу), представники яких взяли участь в опитуванні, вважає використання мобільних пристроїв дуже ризикованим для бізнесу.

Багато організацій також бачать певні ризики для інформаційної безпеки у використанні нових технологій. Так, наприклад, 29% представників російських компаній (у світі – 23%) розглядають такі технології як загрозу, а 44% (42%) підприємств неохоче впроваджують інновації взагалі.

Основними загрозами в майбутньому IT-фахівці бачать цільові і хакерські атаки, а також шкідливі програми. При цьому опитані прогнозують зростання значущості інформаційних загроз для бізнесу – сьогодні їх вважають однією з головних небезпек 14% російських організацій (у світі – 15%), а через два роки кіберзагрози бачать основним ризиком бізнесу 44% (46%) респондентів.

Дослідження було проведено спільно з агентством B2B International у 14 країнах світу. Вивчалася ситуація в організаціях різного масштабу – невеликих (з кількістю співробітників 10-99 чоловік), середніх (від 100 до 999 співробітників) і крупних (зі штатом більше 1000 чоловік). В опитуванні взяли участь більше 1700 IT-фахівців. Важливо відзначити, що всі респонденти беруть участь в оцінці загроз інформаційної безпеки і мають вплив на формування IT-політики в своїх компаніях.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное