Home Безпека Комп'ютерну мережу безпілотних літальних апаратів ВВС США "Предатор" і "Ріпер" вразив вірус
Комп'ютерну мережу безпілотних літальних апаратів ВВС США "Предатор" і "Ріпер" вразив вірус PDF Друк E-mail
09.10.2011 18:53

вірус був знайдений в комп'ютерних системах бази американських ВВСКомп'ютерну мережу, що забезпечує експлуатацію безпілотних літальних апаратів (БЛА) ВВС США "Предатор" і "Ріпер" за кордоном, зокрема, в Іраку і Афганістані, вразив вірус. Про це повідомляється з посиланням на власні джерела в електронній версії американського журналу "Вайєрд", що спеціалізується на висвітленні технологічних і комп'ютерних новинок.


Згідно з одержаними відомостями, вірус був знайдений в комп'ютерних системах бази американських ВВС Кріч, яка розташована в штаті Невада. Спроби знищити вірус поки успіхом не увінчалися. Для боротьби з ним використовували у тому числі і антивірусні програми "Лабораторії Касперського", пише "Вайєрд".

За його свідченням, американським експертам в даний час неясно також, чи йде мова про цілеспрямовану атаку хакера на комп'ютерну мережу або про випадкове попадання в неї вірусу. Поки головна версія полягає в тому, що вірус занесли в системи бази через виносний жорсткий диск або інший знімний накопичувальний пристрій.

Операторами, що знаходяться на базі Кріч, дистанційно управляються більшість БЛА, використовуваних американськими збройними силами в Іраку, Афганістані та інших регіонах.

Коментувати викладену в публікації інформацію у ВВС США не стали. Офіційний представник цього виду збройних сил США підполковник Тедд Шолтіс заявив, що "ми звичайно не обговорюємо конкретні слабкі місця наших комп'ютерних мереж, загрози для них або варіанти нашої відповіді".

Висотні БЛА "Предатор" і "Ріпер", оснащені ракетами і бомбами, управляються із землі через супутники, але можуть здійснювати і автономні польоти. Наприклад, "Ріперу" з розмахом крила понад 20 м турбогвинтовий двигун дозволяє знаходитися в повітрі від 14 до 42 годин залежно від навантаження.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное