Home Безпека В результаті атаки хакерів комп'ютери провідної японської військової корпорації виявилися заражені більш ніж 50 видами вірусів
В результаті атаки хакерів комп'ютери провідної японської військової корпорації виявилися заражені більш ніж 50 видами вірусів PDF Друк E-mail
10.10.2011 09:10

атаки невідомих хакерівВ результаті атаки невідомих хакерів сервери і персональні комп'ютери найбільшої в Японії корпорації по виробництву військової і космічної техніки Mitsubishi Heavy Industries виявилися заражені більш ніж 50 видами вірусів. Про це повідомила сьогодні газета "Іоміурі".


Mitsubishi Heavy Industries виявила в своїх системах віруси в минулому серпні, проте повідомила про це свого замовника, міністерство оборони, тільки в другій половині вересня, що викликало різке незадоволення військового відомства. Воно зажадало від корпорації вжити швидкі заходи по надійному захисту її комп'ютерів, звідки могла бути викрадена інформація про військові і космічні розробки, атомну промисловість. За даними ЗМІ, вже були виявлені сліди витягання цих даних.

Як вважають, йдеться про сплановану атаку на корпорацію зі шпигунською метою. Японська оборонна промисловість вперше стала об'єктом подібної операції.

Для атаки були використані спеціально розроблені віруси, якими заразили в цілому 83 сервери і персональні комп'ютери в штаб-квартирі корпорації і восьми її ключових підрозділах. Серед них - суднобудівельні верфі в містах Кобі і Нагасакі, де виготовляють підводні човни і бойові надводні кораблі, завод систем ракетного наведення в місті Нагоя, підприємства по випуску устаткування для АЕС.

Використані хакерами віруси дозволяють управляти комп'ютерами зі сторони, переміщати інформацію, що є на них, а також активізувати вбудовані в комп'ютери мікрофони і камери. Це дозволяло невідомим зловмисникам на відстані стежити за тим, що відбувається в робочих і дослідницьких приміщеннях, знімати осіб, що працюють на комп'ютерах. Деякі віруси спеціально стирали сліди злому, що утрудняє оцінку масштабів збитку. Інформація з узятих під контроль комп'ютерів перекачувалася на 14 сайтів за кордоном, зокрема на основній території КНР, в Гонконзі, США, Індії. Встановлено, що деякі хакери використовували команди на китайській мові, проте Пекін вже офіційно відкинув причетність до цього інциденту.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное