Home Безпека Шотландські учені розробили простий і недорогий спосіб виявлення мін - за допомогою бактерій
Шотландські учені розробили простий і недорогий спосіб виявлення мін - за допомогою бактерій PDF Друк E-mail
20.11.2009 11:05

Міни і боєприпаси, що нерозірвалися, продовжують щодня вбивати, калічитиМікроорганізми створюють за допомогою нової технології, званої BioBricking  яка дозволяє маніпулювати частинами ДНК бактерій.

Потім створюється безбарвна суміш, яка через декілька годин після нанесення на землю, що містить міни, починає світитися зеленим кольором.


Своєрідним розчином бактерій можна поливати грунт в підозрілих місцях.

Якщо територія велика і дуже небезпечна, можна обприскувати її, наприклад, з літака (як це іноді роблять з водою або добривами, пестицидами). Основні переваги нового методу: простота виготовлення, дешевизна виробництва суміші і точність визначення положення боєприпасів.

"Такий антимінний сенсор є ще одним прикладом того, як інноваційні досягнення науки допомагають звичайним людям", — говорить в прес-релізі університету один з авторів роботи доктор Алістер Елфік.

Відлуння минулих воєн.

 

Міни і боєприпаси, що не розірвалися, продовжують щодня вбивати, калічити і ставити під загрозу життя безневинних людей в багатьох країнах світу. Їх жертвами щорічно стають 15-20 тисяч чоловік.

За міжнародними стандартами, країна, де за півроку відбувається хоч би один підрив, вважається регіоном мінної небезпеки. Більше за всіх від цього виду зброї страждають жителі Іраку, Афганістану, Боснії і Герцеговини та Анголи, а всього в страху підірватися на мінах дотепер живуть громадяни близько 80 країн. На пострадянському просторі - в лідерах Чечня. Особливій небезпеці підірватися на міні або боєпріпасі, що не вибухнув, піддаються діти.

У 1997 році була відкрита для підписання Оттавська Конвенція про ліквідацію протипіхотних мін, яку на сьогодні ратифікували 153 країни. Поза цією угодою залишаються 40 країн, зокрема Китай, Росія і США.

З тих пір було знищено більше 40 мільйонів накопичених протипіхотних мін, практично припинилося їх виробництво і легальний продаж. Проте "осколки війни" все ще несуть смерть і каліцтва людям в багатьох країнах світу.

Міни представляють загрозу не тільки для людей, але і для екосистем. Канадський еколог Кевін Стюарт підрахував, що від вибухів у 39 країнах світу загинуло близько 1,6 мільйонів тварин.

Так, у Шрі-Ланкі щорічно "розриває на частини" близько 20 слонів, в Хорватії на міни натикаються ведмеді, олені і лисиці. Схожі історії відбуваються на Фолклендських островах (одним пінгвінам фугаси не страшні).

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное