Home Зв'язок "Ростелеком" і "РОСНАНО" спільно запроваджуватимуть інновації у сфері послуг зв'язку
"Ростелеком" і "РОСНАНО" спільно запроваджуватимуть інновації у сфері послуг зв'язку PDF Друк E-mail
31.10.2011 15:49

"Ростелеком" і "РОСНАНО" спільно запроваджуватимуть інновації у сфері послуг зв'язкуУгоду про співпрацю компанії підписали в ході Міжнародного форуму, що проходив в Москві, по нанотехнологіях RUSNANOTECH 2011. В рамках цієї угоди національна телекомунікаційна компанія і російська корпорація нанотехнологій мають намір розробляти і впроваджувати інноваційні рішення, а також удосконалювати технічне регулювання для прискореного просування інноваційних технологій.


В першу чергу сторони мають намір впроваджувати інноваційні розробки в такі види продукції, як магістральне каналоутворююче устаткування DWDM, устаткування високошвидкісної бездротової передачі даних LTE, абонентські пристрої для широкосмугового доступу в інтернет і цифрового інтерактивного телебачення, а також волоконно-оптичні кабелі і системи енергозбереження. Планована співпраця також припускає реалізацію спільних проектів по виробництву інноваційного устаткування в області телекомунікацій і зв'язку на території Росії.

В прес-службі "Ростелекому " пояснили, що при розробці телекомунікаційного устаткування і до цього застосовувалися різні сучасні технологічні рішення, в тому числі і з використанням нанотехнологій. Проте, перш за все, йдеться про західні розробки. "Почата співпраця "Ростелекому" і "РОСНАНО" дозволить вивести на новий якісний рівень розробку і впровадження нанотехнологій у російській промисловості", - впевнені в компанії.

Позитивний ефект від впровадження інноваційних технологій в галузі телекомунікацій відчують і прості користувачі - для них впровадження таких технологій повинно, перш за все, підвищити якість і надійність зв'язку; і підприємства галузі, для яких послуги, що надаються, стануть економічно ефективнішими.

В "Ростелекомі" повідомили, що в листопаді буде створена робоча група, яка "почне систематично розглядати пропозиції по застосуванню інноваційної, зокрема нанотехнологічної, продукції в області зв'язку". Учасникам цієї робочої групи належить виробити і графік реалізації проектів.

Які конкретно форми співпраці розглядають компанії для реалізації спільних проектів, в "Ростелекомі" не уточнили, сказавши лише, що розглядаються різні варіанти. "Об'єм необхідних інвестицій затверджуватиметься після розгляду на робочій групі", - додали в прес-службі компанії.

На початку року в структурі російської телекомунікаційної компанії була створена рада з інновацій, яка стала консультативним органом, що аналізує тенденції сучасних телекомунікаційних технологій з орієнтиром на об'єднану компанію. Рада була створена в рамках формування єдиної системи управління інноваційною діяльністю і НІОКР. В її завдання також входить вироблення рекомендацій по вибору стратегічних напрямів наукової та інноваційної діяльності компанії.

Про важливість для "Ростелекому" інноваційної діяльності свідчить і те, що компанія раніше заявила про намір збільшити витрати на НІОКР до 2% від виручки. Як уточнював президент компанії Олександр Провоторов, кошти планується, зокрема, направити на створення нового устаткування.

 

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное