Home Зв'язок Формування європейської навігаційної системи "Галілео" буде закінчено у 2018 році
Формування європейської навігаційної системи "Галілео" буде закінчено у 2018 році PDF Друк E-mail
20.10.2011 15:40

Формування європейської навігаційної системи "Галілео"Формування європейської навігаційної системи "Галілео" закінчиться у 2018 році, коли будуть виведені на орбіту всі 30 супутників, повідомив сьогодні директор програми "Галілео" і навігаційної системи Європейського космічного агентства Йорг Хан.

За його словами, сигнал європейської навігаційної супутникової системи "буде краще, ніж в GPS".


Робота над створенням системи "Галілео" почалася ще у 2000 році. У 2005 і 2008 роках були запущені два експериментальні супутники GIOVE.

Перші два постійні супутники "Галілео" PFM і FM-2 планується вивести в першу орбітальну площину в цю п'ятницю за допомогою російської ракети-носія "СОЮЗ-СТ" з космодрому Куру. "Два наступні супутники будуть запущені у 2012 році, - повідомив директор програми. - До 2015 року на орбіті за планом буде 18 супутників".

Як відзначив Хан, "для повноцінного функціонування навігаційної системи потрібно всього 30 супутників: 27 постійно працюючих і три резервних."

Навігаційна супутникова система "Галілео" представлятиме три види сервісних послуг: відкритий /для всіх користувачів/, закритий /для урядів і спецслужб/ і сервіс для міжнародної системи порятунку КОСПАС-САРСАТ. "На двох апаратах, які будуть відправлені на орбіту під час першого запуску ракети-носія "СОЮЗ-СТ" з космодрому Куру, транспондерів для передачі сигналу на систему КОСПАС-САРСАТ не буде", - підкреслив Хан. "Вони будуть встановлені на наступних супутниках", - додав він.

"Галілео" - європейська програма створення глобальної навігаційної супутникової системи, що забезпечує високоточне глобальне позиціонування і суміщення з американською системою GPS і російської ГЛОНАСС. Система включає 30 супутників і наземну інфраструктуру. Супутники рухатимуться по орбіті заввишки 23222 км і проходити один виток за 14 годин, що забезпечить постійне покриття будь-якої точки земної кулі принаймні чотирма супутниками. 30 апаратів рухатимуться в трьох орбітальних площинах, нахилених під кутом 56 градусів до екватора. Їх термін служби складе близько 12 років. Наземна інфраструктура включатиме пункти збору даних, розташовані по всьому світу, передаючі станції, а також мережу станцій телеметрії, стеження та управління. Для роботи системи буде потрібно 20-30 приймальних станцій, в даний час ЄКА має в своєму розпорядженні 9 наземних станцій по всьому світу.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное