Home Зв'язок Американські супутники зв'язку системи "Глобалстар" виведені на цільову орбіту
Американські супутники зв'язку системи "Глобалстар" виведені на цільову орбіту PDF Друк E-mail
29.12.2011 09:41

Американські супутники зв'язку системи "Глобалстар" виведені на цільову орбітуРакета-носій "Союз-2.1а", що стартувала вчора з Байконура, успішно вивела на цільові орбіти шість американських супутників зв'язку системи "Глобалстар". Як уточнили ІТАР-ТАРС в прес-службі Федерального космічного агентства, "до 22:49 мск шість американських супутників успішно відокремилися від розгінного блоку "Фрегат".

Модернізована рідинна триступінчата ракета-носій середнього класу "Союз-2" розроблена і виготовлена в Державному науково-виробничому ракетно-космічному центрі Самари, "ЦСКБ-прогрес", розгінний блок "Фрегат" - в НВО ім. Лавочкіна. Маркетингом ракет-носіїв "Союз" на ринку пускових послуг займається спільне російсько-французьке підприємство "Старсем". Воно втретє використовувало ракету "Союз-2" для запуску космічних апаратів системи "Глобалстар". Раніше для цього використовувалися російські ракети-носії "СОЮЗ-У" і "СОЮЗ-ФГ", кожна з яких виводила по чотири космічні апарати.

Система "Глобалстар" призначена для надання високоякісних послуг мобільного зв'язку широкому колу користувачів. Це - єдина з систем супутникового зв'язку на території Росії, яка пропонує федеральний номер, що дозволяє легко додзвонитися до супутникового телефону. У штатному складі її орбітального угрупування - 48 низькоорбітальних основних і декілька резервних космічних апаратів. Перевага використання низькоорбітальних супутників зв'язку - мінімальна затримка передаваного сигналу.

У системі "Глобалстар" йде процес заміни супутників 1-го покоління на 2-е. Перша шестірка супутників "Глобалстар-2" була запущена з Байконура в жовтні 2010 року, друга - в липні 2011 року. Розрахунковий термін служби супутників другого покоління - 15 років, що в два рази більше, ніж у нині чинних.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное