Home Зв'язок Україна запустить свій перший супутник зв'язку у 2013 році
Україна запустить свій перший супутник зв'язку у 2013 році PDF Друк E-mail
27.01.2012 15:54

Україна запустить свій перший супутник зв'язку у 2013 роціУкраїна знову перенесла терміни запуску першого супутника зв'язку "Либідь" і планує вивести його на геостаціонарну орбіту Землі наступного року. Про це на прес-конференції сьогодні заявив глава державного космічного агентства України Юрій Алєксєєв.

Він пояснив, що раніше Україна вчасно не підтвердила координати, в межах яких на орбіті розташовуватиметься "Либідь", і зараз на цьому місці опинився французький супутник. "Свого часу Україна не "застовпила" точку, яка нам належала, і цю точку зайняли французи.
Тому у нас півроку пішло на узгодження питань. Якщо наш супутник повинен був знаходитися в точці 38 градусів, то зараз наша точка - 48 градусів /східної довготи/", - заявив Алєксєєв. При цьому він підкреслив, що нове місцеположення дозволить розширити територію, яку український супутник зможе покривати. "Супутник повністю покриватиме Україну з довколишніми країнами, а також Північ Африки і частину Азії", - сказав він.

Глава агентства нагадав, що раніше планувалося забезпечити за допомогою українського супутника трансляцію матчів фінальної частини Чемпіонату Європи по футболу у 2012 році, проте вже досягнута домовленість, що показ матчів буде здійснений із залученням французьких супутників.
Загальна вартість проекту по створенню українського супутника зв'язку складає 292 млн. доларів. У 2009 році канадська компанія Ем-ді-ей /MDA/ виграла конкурс на реалізацію цього проекту. Витрати покриваються за рахунок кредиту Канадського експортного агентства, виданого на 10 років під гарантії українського уряду.

За прогнозами Алєксєєва, витрати по створенню супутника окупляться протягом 7-8 років його експлуатації.

 
© 2019 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное