Home Телефонія У Франції вводяться нові електронні посвідчення для співробітників поліції
У Франції вводяться нові електронні посвідчення для співробітників поліції PDF Друк E-mail
29.09.2011 11:13

Поліцейський, який зареєстрував порушенняПонад 150 тис поліцейських Франції до кінця 2012 року одержать електронні посвідчення замість старих паперових. Стартуюча в середу кампанія по заміні направлена на зменшення бюрократичної тяганини і забезпечення конфіденційності особистих даних при передачі їх органам правосуддя.


"Поліцейський, який зареєстрував порушення, відтепер, підключившись через комп'ютер до системи і ввівши в програмі свій реєстраційний номер, допомагатиме проводити справу через обов'язкові процедури", - відзначив офіційний представник головного управління французької поліції Паскаль Гарібьян. Під допомогою співробітників правоохоронних органів мається на увазі те, що вони зможуть ставити цифровий підпис під електронними документами, якими обмінюються органи юстиції і слідства при розгляді справи підозрюваного або підсудного.

Як пояснюють в управлінні, хоч у Франції і налагоджений цифровий документообіг в судово-правовій системі, слідчим все одно доводиться роздруковувати ухвали або протоколи, щоб ставити на них свій підпис. "Дотепер комісаріати і суди обмінювалися кіпами паперів", - визнав Гарібьян. Проте з введенням нових посвідчень цій практиці повинен бути покладений кінець.

Електронне посвідчення зовні нагадує банківську картку. На лицьовій стороні знаходиться фотографія і мікрочіп, що містить шестизначний код. Вводячи ці цифри в базу даних, слідчий дістає доступ до всієї інформації по правопорушнику, чию справу він веде: від клопотань адвокатів до судових ухвал і протоколів допиту. Вартовий порядку може "підписувати" папери, натиснувши у програмі відповідну кнопку, або відправляти на доопрацювання, якщо, наприклад, документи неправильно зареєстровані.

Виготовлення одного нового посвідчення обходиться французькій держскарбниці в 12 євро. Проте як запевняють в МВС республіки, витрати окупляться вже до середини наступного року, в основному, за рахунок економії паперу.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное