Home Телефонія У британських в'язницях хочуть встановити "глушилки" стільниковому зв'язку
У британських в'язницях хочуть встановити "глушилки" стільниковому зв'язку PDF Друк E-mail
30.11.2009 16:38

нелегальні мобільні телефони у місцях позбавлення воліІнспектор найбільшої в'язниці у Великобританії Девід Джеймісон призвав використовувати у виправних установах технологію, яка блокує сигнали мобільних телефонів.

Джеймісон, голова Незалежної наглядової ради в'язниці Вондсуорт, заявляє, що нелегальні мобільні телефони у місцях позбавлення волі посилюють проблеми з наркотиками, "розбираннями" між злочинними групами і т.п.

Пронос мобільного телефону в місця позбавлення волі з недавнього часу вже є кримінальним злочином, а за новою версією закону у в'язниці прямо забороняється мати апарат.

При цьому за гратами ціна мобільника складає до 400 фунтів (700 доларів). За даними Джеймісона, об'єм торгівлі мобільними в тюремних стінах у 2008 році склав близько 15 млн. доларів. За цей же час в увязнених було вилучено 7000 телефонів, повідомляє британська мовна корпорація ВВС.

Джеймісон упевнений, що виключити проникнення телефонів у місця позбавлення волі неможливо, але "глушилки" зроблять мобільники даремними. Відповідно, увязнені не зможуть користуватися ними для координації злочинної діяльності, для залякування свідків і т.п.

"Така технологія існує, - говорить Джеймісон. - Для установки відповідної техніки на кожну в'язницю потрібно 250 тис фунтів (400 тис доларів). Такі витрати дуже швидко окупилися б". Управління в'язниць, правда, вважає, що блокування мобільних сигналів - технічно непросте завдання, здійснення її вимагає також часу, складної роботи і чималих витрат.

Якщо стілець не допоможе

Тим часом, раніше цього року в 102 місцях позбавлення волі по всій Великобританії почалося впровадження "сканерів" BOSS, вартістю 6,5 тис. фунтів кожен.

Вони дозволяють за декілька секунд без особистого огляду встановити, чи не ховає людина усередині себе контрабанду (зокрема мобільники, зброю і наркотики). Зовні пристрій нагадує звичайний стілець.

За твердженнями властей, британські засуджені нерідко зловживають дуже м'якими умовами тримання. Наркотики за гратами купити навіть простіше, ніж на волі, а в деяких в'язницях навіть можна користуватися послугами повій. Що вже говорити про супутникове телебачення і мобільні телефони.

У Москві вже глушать


Тим часом у знаменитій Бутирській в'язниці в Москві спеціальна "глушилка" для радіосигналів з'явилася ще восени 2005 року. Така ж система встановлена в "Матроській Тиші".

Проте під дію "глушилок" потрапили і житлові квартали, жителі яких тепер не можуть користуватися мобільними телефонами. Після перших же експериментів ГУФСІНа найбільші стільникові компанії виявилися буквально завалені скаргами на поганий зв'язок від клієнтів, що живуть або працюють поблизу слідчих ізоляторів.

Виявилось, що дія "глушилок" розповсюджується далеко за межі в'язниць, причому перешкоди йдуть хвилеподібно, тобто біля в'язниці трубка може ловити сигнал, а через квартал – вже ні.

Другими крупними користувачами спецапаратури в Росії виявилися столичні вузи. Проте вони, все ж таки, використовують її тільки один раз в рік - в пору вступних іспитів.

А в Новій Зеландії за блокування штрафують

По дивній іронії, новини про плани британських тюремників глушити сигнал стільникового зв'язку з'явилися практично одночасно з повідомленнями про те, що в Новій Зеландії застосування глушилок мобільних заборонене. Також в цій країні забороняється виготовлення і продаж таких пристроїв.

Недавно, за повідомленням видання Руформатор, одна з новозеландських церков була оштрафована на 1250 доларів за застосування в своїх стінах спеціального пристрою, який блокував дзвінки телефонів у прихожан.

За словами священиків, вони вирішили заблокувати мобільні телефони в своїй церкві, щоб їх дзвінки не заважали молитвам і церемоніям. Проте представники властей відзначили, що такі блокуючі пристрої можуть діяти на сотні метрів навколо, відключаючи, зокрема, можливість здійснення екстрених викликів в
безпосередній близькості від церкви.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное