Home Телефонія У США придумали вбудовувати дисплей телефону в контактну лінзу
У США придумали вбудовувати дисплей телефону в контактну лінзу PDF Друк E-mail
16.11.2009 09:58

контактні лінзи для проектування зображенняАмериканські учені запропонували використовувати контактні лінзи для проектування зображення з дисплеїв мобільних телефонів, повідомляє Ferra.ru з посиланням на журнал New Scientist.Такі міні-дисплеї, розміщені в безпосередній близькості від людського ока, дозволяють одержати набагато ширше поле зору, незважаючи навіть на власні невеликі розміри.Ідея учених із Сіетлу покликана вирішити одну з головних проблем, зв'язаних з диспеями мобільників - їх розмір. На маленькому екрані важко прочитати великий об'єм інформації, не кажучи вже про те, щоб з комфортом дивитися фільм, а при дуже великому дисплеї пристроєм стає некомфортно користуватися – в руці лежить
незручно, та і не у всяку кишеню поміститься. Не випадково зараз набирають популярність сенсорні телефони, коли дисплей займає практично всю фронтальну сторону апарату.

За словами одного з авторів ідеї Бабака Парвіза з Університету Вашингтона (Сіетл), вони сподіваються, що вбудовані в лінзи дисплеї зможуть створювати зображення, які як би "плавають" на відстані від 50 см до 1 м від користувача.

Для створення таких дисплеїв потрібно було розмістити безліч мініатюрних мікросхем на спеціальній полімерній підкладці. При цьому матеріал для даної підкладки не здатний витримати високі температури або хімічну дію, які є звичайними при масовому виробництві.

Тому деякі компоненти, наприклад, схему живлення або світловипромінюючі мікродіоди, потрібно було створювати окремо, укладати їх в капсули з біологічно пасивного матеріалу, не дратівливого для ніжної тканини ока, а потім вже встановлювати безпосередньо в лінзи.

Очевидною проблемою є джерело живлення для даного дисплея. Прототип пристрою споживає 330 мілліватт, а підживляють його радіохвилі від розташованого неподалеку джерела. Проте Парвіз вважає, що майбутні версії
міні-дисплеїв зможуть заряджати безпосередньо від стільникового телефону користувача. Повідомляється, що прототип дисплея, вбудованого в контактні лінзи, вже успішно випробуваний на кролику.

 
© 2020 Новини високих технологій. Все права защищены.
Joomla! — свободное программное обеспечение, распространяемое по лицензии GNU/GPL.
 

Интересное